تامین سرمایه استارتاپ برای کارآفرینان جوان در کانادا

اگر جوان هستید و قصد راه اندازی بیزینسی در کانادا دارید، باید بدانید که پیدا کردن پول کافی برای تبدیل اهداف به واقعیت کاری دشوار است.

علاوه بر آن بانک‌ها معمولا از پرداخت وام به افرادی که وثیقه کمی دارند و یا اصلا وثیقه ندارند امتناع می‌کندهمچنین کمک‌های مالی در کانادا بسیار کم است و به طبع سرمایه‌گذاری گسترده برای همه افراد جامعه مناسب نیست و پشنهاد نمی‌شود.

با این حال اگر شما در بازه سنی بین 18 تا 39 سال باشید و قصد شروع کسب و کار در کانادا را دارید، منابع مناسبی برای جذب سرمایه وجود دارد.

Futurpreneur Canada، منبع اصلی سرمایه کسب و کار‌های کوچک ویژه جوانان در کانادا است.

این سازمان، سازمانی غیر انتفاعی است که علاوه بر سرمایه ای که برای افراد 18 تا 39 ساله جویای کار فراهم می‌کند، منتور، مشاور و پشتیبان نیز در اختیار آنان قرار می‌دهد.

کار‌آفرینان تازه کاری که واجد شرایط این شرکت هستند می‌توانند تا سقف 000, 60 دلار سرمایه به صورت وام برای مشاغل کوچک خود از Futurpreneur Canada و شریک آن بانک توسعه تجارت کانادا (BDC) دریافت کنند.

جدای از سرمایه چیزی که این سازمان را برجسته تر می‌کند، تعهد این سازمان نسبت به منتورینگ و مشاوره است.

متقاضیان از سراسر کانادا برای موفقیت خود می‌توانند تا دوسال از طریق شبکه کار‌آفرینان، مربیان و کارشناسان بازرگانی این سازمان راهنمایی دریافت کنید.

سرمایه به همراه منتورینگ

برنامه کلی برای کارآفرینان جوان بین 18 تا 39 سال که قصد شروع یک کسب و کار را دارند اهدای وام تا سقف 60,000 دلار، تامین مالی و دوسال راهنمایی از طریق مشاوران و پشتیبانی است.

این وام‌ها نیازی به وثیقه ندارند و دارای نرخ بهره نسبتا خوبی هستند علاوه بر آن شما از مشاوران این مجموعه نیز بهره‌مند می‌شوید.

اگر قصد دارید این 60,000 وام را به طور کامل دریافت کنید باید بدانید که 20,000 دلار آن از این سازمان و 40,000 دلار دیگر توسط بانک توسعه تجارت کانادا (BDC) پرداخت می‌شود.

هرکدام از این منابع به طور جداگانه داری نرخ بهره، هزینه و شرایط خاص خود هستند بنابراین حتما با این موارد در وب سایت futurpreneur Canada آشنا شوید.

شما می‌توانید با توجه به نیاز خود بخشی از وام و یا کل آن را پیش پرداخت کنید.

برای پرداخت اقساط از طریق Futurpreneur Canada جریمه‌ای تعیین نشده است و شما باید سالیانه حداکثر 15% از اصل وام خود را به عنوان قسط به بانک توسعه تجارت کانادا بپردازید.

همچنین BDC این امکان را می دهد که مبلغ بیشتری را پیش پرداخت کنید ، اما باید سود آن را در زمان پرداخت قسط ها بپردازید ، همراه با غرامتش که برابر است با ۳ ماه سود پولی که پیش پرداخت کردید.

شامل دوسال منتورینگ

همچنین بسیاری از ما در هنگام شروع کار از افرادی که قبلا در صنعت کاری مشابه ما نقش آفرینی کرده‌اند تجربیات زیادی دارد و به اصطلاح منتور خوانده می‌شوند راهنمایی نمی‌گیرم.

اما بالعکس باید بدانیم این افراد در شروع و حتی ادامه کسب و کارمان بسیار می‌توانند کمک کننده و الهام بخش باشند.

داشتن یک منتور خوب به طور خودکار شانس موفقیت کسب و کار جدید شما را افزایش می‌دهد به طوری حتی ارزش این را دارد که حتی اگر به هیچ بودجه‌ای نیاز ندارید از برنامه منتورینگ futurpreneur Canada استفاده کنید.

چیز‌هایی که برای درخواست سرمایه احتیاج دارید.

علاوه بر اینکه سن شما باید در بازه 18 تا 39 باشد باید شهروند کانادا یا اقامت دائم کانادا را داشته باشید و دارای بیزینسی باشید که کمتر از یکسال در حال فعالیت هستند.

مشاغل پیشنهادی شما باید مشاغلی پایدار و تمام وقت چه برای خودتان چه برای دیگران باشند و متناسب با بودجه دولت باشد.

قبل از اقدام برای دریافت بودجه نیاز به یک داشتن بیزینس پلن کامل نیست اما باید تا پایان روند درخواست باید به بیزینس پلن کامل رسیده باشید.

همچنین باید بدانید:

  • آموزش ها / تجربیات مربوط به ایده تجاری خود را نشان دهید.
  • موافقت می کنید که حداکثر دو سال (چهار تا پنج ساعت در ماه) با یک منتور کار کنید.
  • موافقت می‌کنید که هر ماه آپدیت‌های وضعیت Futurpreneur Canada را تکمیل کنید.
  • موافقت می کنید اجازه Futurpreneur Canada را برای انجام چک اعتباری ارائه دهید
  • دو شخص معتبر معرفی کنید.
  • بیزینس‌تان در مرحله تحقیق و توسعه نیست.
  • سرمایه جذب شده برای پرداخت بدهی‌های قبلی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

شما میتوانید هر زمان از سال برای این برنامه اقدام کنید.

برنامه های مالی ویژه برای کارآفرینان جوان

این سازمان برنامه اختصاصی مختلفی برای شروع کار کارآفرینان جوان ارائه می‌دهد از جمله موارد زیر:
1_ افرادی که به تازگی به کانادا مهاجرت کرده‌اند.
2_ افرادی که دانشجو هستند
3_ افرادی که در یک سازمان غیر انتفاعی شروع به کار میکنند یا مشغول به کار هستند.

منبع: thebalancesmb

اخبار مهاجرت را در ایمیلت دریافت کن

قبل از همه خبرهای سازمان مهاجرت رو برات میفرستیم.

همچنین بخوانید.

ویزای استارتاپ

سوالات ویزای استارتاپی

چگونه می‌توانم برای برنامه ویزای استارت‌آپ واجد شرایط شوم؟ برای واجد شرایط‌شدن برای برنامه ویزای استارت‌آپ کانادا، شما باید هر چهار الزام واجد شرایط‌ شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسالی‌تان دریافت شد.

حداکثر در 24 ساعت آینده نتیجه را برای شما ایمیل خواهیم نمود.