شروع بیزینس در کانادا با Work Permit

ویزای کار کانادا

آیا نمی دانید می توانید با مجوز کار در کانادا شروع به کار کنید یا خیر؟

اگر به دنبال این سوال هستید که ، “آیا می توانم به عنوان یک فرد غیر کانادایی در کانادا شغلی راه اندازی کنم و به طور دائم در کانادا بمانم و زندگی کنم” پاسخ “نه” است.

برای شروع مشاغل قانونی در کانادا به عنوان یک فرد ، شما باید یک شهروند کانادایی یا یک مهاجر مستقر در کشور (اقامت دائم) باشید ، و یا عنوان یک کارگر خارجی دارای اجازه کار در کانادا باشید.

همچنین بخوانید: راهنمای جامع ویزای کار کانادا

برای ارزیابی رایگان امکان مهاجرت به کانادا اینجا کلیک نمایید

محدودیت های Work Permit

اکثر مجوزهای کاری کانادا فقط برای یک شغل ، کارفرما و مدت زمان مشخص معتبر هستند.

حتی انجام کارهای دیگر برای کارفرمایی که در پروانه کار شما ذکر شده است ، شرایط مجوز کار شما را نقض می کند. هنگامی که اجازه کار شما منقضی می شود ، باید کانادا را ترک کنید یا آن را دوباره تمدید کنید.

چندین نوع مجوز کار در کانادا وجود دارد و امکان دارد مشاغل خاصی وجود داشته باشد که شما  شرایط دریافت مجوز کار مخصوص کارفرمایان داشته باشید و بتوانید راحت تر آن را تمدید کنید. اینها شامل راه اندازی مشاغلی می شود که:

  • بهره مند بودن از مزایای قابل توجه اجتماعی ، فرهنگی یا اقتصادی
  • مشاغل مربوط به شهروندان کانادایی یا اقامت دائم کانادا

با این حال ، همه این ها به این معنی نیست که شما می‌توانید با داشتن مجوز کار یک شرکت تاسیس کنید. هدف و مسیر اصلی شما برای راه اندازی مشاغل کسب اقامت دائم است.

اقامت دائم

مهاجران مستقر در کانادا که اقامت دائم این کشور را دارند، مجاز به فعالیت قانونی در کانادا هستند. برای اقامت دائم باید درخواست مهاجرت به کانادا را بدهید. برای مهاجرت راه های مختلفی وجود دارد که ممکن است بتوانید برای برخی آن ها درخواست دهید:

مهاجرت به کانادا تحت ویزای استارت آپ کانادا برای مهاجران کارآفرین

مهاجرت به کانادا به عنوان یک فرد دارای شغل آزاد

مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارگر ماهرشرایط مهاجرت به کانادا به عنوان یک فرد مستقل محدود و دشوار تر از بقیه شرایط است. برای مهاجرت از طریق این برنامه ، شما باید تجربیات کافی و شخصی مربوط به فعالیت های فرهنگی یا ورزشی را داشته باشید و قصد داشته باشید تا بتوانید قسمت قابل توجهی از زندگی فرهنگی یا ورزشی کانادا بگذرانید و صرف این کشور کنید.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید تا به عنوان یک کارگر ماهر برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید ،باید اول محل اقامت خود را مشخص کنید و تصمیم بگیرید که آیا مایل به مهاجرت به کبک هستید یا یک استان دیگر؟

کبک برنامه خود را براساس انتخاب نیروهای ماهر و کار بلد تنظیم و اجرا می کند. برای مهاجرت به عنوان کارگر ماهر در هر جای دیگر کانادا ، باید از طریق برنامه Express Entry اقدام کنید.

اکسپرس اینتری

برای اینکه از طریق این برنامه بتوانید به کانادا مهاجرت کنید و اقامت دائم بگیرید، باید  واجد شرایط یکی از مورد زیر برای مهاجرت باشید:

برنامه کارگر ماهر فدرال

 برنامه معاملات ماهر فدرال

 کلاس تجربه کانادایی

اگر قصدتان انتخاب برنامه باشد ، باید یک فرم آنلاین شامل اطلاعاتی در مورد مهارت ها ، تحصیلات ، سابقه کار و توانایی زبان (انگلیسی یا فرانسوی) را پر کنید. اگر به همراه همسر خود قصد مهاجرت دارید ، باید اطلاعات آنها را نیز ارائه دهید.

متقاضیان بر اساس سیستم رتبه بندی امتیاز کسب می کنند و افرادی که این معیارها را داشته باشند در گروه داوطلبان احتمالی پذیرفته می شوند.

IRCC به طور منظم دورهای دعوت نامه Express Entry را برگزار می کند ، و داوطلبانی که بتوانند بیشترین امتیاز را کسب کنند می‌توانند به عنوان اقامت دائم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

توجه داشته باشید که نامزدهای احتمالی توسط IRCC غربالگری می شوند و ممکن است بر اساس تعدادی از عوامل از جمله موارد زیر ، شرایط پذیرش را قبول نکند

نگرانی های امنیتی – از جمله اقدامات جاسوسی ، تروریسم ، براندازی و …

ارتکاب اعمال مغایر با حقوق بشر در خارج از کانادا

مقیم کشوری هستید که در حال حاضر توسط کانادا یا سایر سازمان های بین المللی مورد تحریم قرار گرفته است

محکومیت جرایم جدی جنایی در داخل یا خارج از کانادا

عضویت در سازمان های جنایی شناخته شده یا مشارکت در فعالیت هایی مانند پولشویی ، قاچاق افراد و…

نگرانی های بهداشتی – داشتن یک وضعیت سلامتی که ممکن است خطری برای مردم کانادا باشد یا به مراقبت های پزشکی بیش از حد در کانادا احتیاج داشته باشد

راه ها ممکن دیگر

همچنین شما می توانید تا با همکاری با یک یا چند شهروند کانادایی یا مهاجران مستقر در کانادا ، مشارکت یا شرکتی را آغاز کنید (اما نه یک شرکت انحصاری). ابتدا در این مورد به دنبال مشاور حقوقی باشید ، زیرا ممکن است اجازه کار شما را باطل کند. همچنین توجه داشته باشید که ، حتی اگر این کار را انجام دهید ، شریک یا سهامدار بودن در یک تجارت کانادایی به طور خودکار به معنای زندگی طولانی مدت در کانادا نیست.

منبع: thebalancesmb

اخبار مهاجرت را در ایمیلت دریافت کن

قبل از همه خبرهای سازمان مهاجرت رو برات میفرستیم.

همچنین بخوانید.

ویزای استارتاپ

سوالات ویزای استارتاپی

چگونه می‌توانم برای برنامه ویزای استارت‌آپ واجد شرایط شوم؟ برای واجد شرایط‌شدن برای برنامه ویزای استارت‌آپ کانادا، شما باید هر چهار الزام واجد شرایط‌ شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسالی‌تان دریافت شد.

حداکثر در 24 ساعت آینده نتیجه را برای شما ایمیل خواهیم نمود.