ویزای سرمایه گذاری برای کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

هیچ اهمیتی ندارد که قصد مهاجرت به چه کشوری را دارید، زیرا وقتی صحبت از سرمایه گذاری به میان می آید، تمامی شرایط مهیا خواهد شد.

این مسئله در رابطه با اخذ ویزای سرمایه گذاری برای کانادا نیز صدق می کند.

به عقیده بسیاری از افراد، از جمله آسان ترین راه ها برای مهاجرت به این کشور، سرمایه گذاری است.

روشی امن و مطمئن برای آن دسته از افرادی که صاحب سرمایه و مشاغل هستند.

روشی که میتواند منجر به اخذ اقامت دائم کانادا برای کل خانواده شود.

اما مسئله اینجاست؛ رسیدن به این خواسته نیازمند اخذ چه شرایطی است؟

در چه صورت است که یک فرد میتواند ویزای سرمایه گذاری کانادا را بدست آورد؟

در ابتدا باید بگوییم، با توجه به ایالتی که برای ادامه زندگی انتخاب می کنید، شرایط اخذ ویزا متفاوت است. از همین رو بررسی روش های مختلف سرمایه گذاری در کانادا بسیار حائز اهمیت می باشد. و البته سوالات زیادی را در ذهن متقاضیان ایجاد می کند.

با توجه به افزایش روزافزون علاقمندان ایرانی برای مهاجرت به کانادا، قصد داریم در ادامه این مقاله توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا

از جمله برجسته ترین مزیتی که سرمایه گذاری در کانادا برای متقاضیان به همراه دارد، کسب اقامت این کشور است.

از همین رو بسیاری از افراد علاقمند هستند تا از طریق ایجاد یک کسب و کار جدید و یا حتی خرید ملک و سایر روش های سرمایه گذاری، به ادامه زندگی در این کشور بپردازند.

مطمئنا متوجه شده اید که در حال حاضر روش های متنوعی برای سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری برای کانادا وجود دارد. در ادامه قصد داریم شما را با آنها آشنا کنیم.

1- سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

کشور کانادا با توجه به در اختیار داشتن مناظر بسیار دیدنی، ثبات سیاسی حاکم، سبک زندگی آمریکایی و حتی جذابیت های جامعه، یکی از بهترین مکان ها برای خرید ملک و سرمایه گذاری متقاضیان خارجی به حساب می‌آید.

نکته مهم دیگر اینجاست؛ براساس آمار بدست آمده، بازار بین المللی ملک در کانادا همچنان جوان تلقی می شود. به گونه‌ای که در طی سال های گذشته عملکرد بسیار خوبی را از خود به جای گذاشته است.

قوانین و مقررات خرید ملک در کانادا کاملا متفاوت می باشد. بنابراین بسیار حائز است که برای خرید ملک تحقیقات گسترده و کاملی را قبل از هرگونه اقدام صورت دهید.

به عنوان مثال؛ شما به عنوان یک فرد خارجی میتوانید بدون هیچگونه محدودیتی در استان های بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک ملک مورد نظر خود را خریداری کنید. در حالی که سایر استان ها محدودیت هایی را پیش روی افراد می گذارند که در اکثریت مواقع متقاضیان بیخیال هر گونه اقدام و مهاجرت خواهند شد.

بسیاری بر این باورند که پس از خرید ملک در این کشور، میتوانند اقامت سرمایه گذاری را دریافت کنند. باید بدانید این فکر کاملا نابجاست.

در حال حاضر تنها زمانی میتوانید اقامت سرمایه گذاری و تابعیت کانادا را بدست آورید که از طریق کارآفرینی و یا راه اندازی یک کسب و کاری نو و ایجاد اشتغال همراه باشد.

البته افرادی که جز ساکنین و مقیمان کانادا محسوب نمی‌شوند باید در زمان فروش ملک خود ۲۵ درصد از سود فروش را به عنوان مالیات به دولت کانادا پرداخت نمایند.

سرمایه گذاران خارجی باید ۶۵ درصد از تامین اعتبار خرید ملک را داشته باشند که ۳۵ درصد از سرمایه خرید ملک باید به عنوان پیش پرداخت در دسترس باشد. مراحل خرید ملک در کانادا و روند انتقال آن معمولا بین ۶۰ الی ۹۰ روز به طول می انجامد.

2- سرمایه گذاری استانی

سرمایه گذاری استانی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری برای کانادا، همچون برنامه Skilled Worker به سیستم امتیازبندی مرتبط است. درواقع زمانی که امتیازات لازم را بدست آورید میتوانید امیدوار به اخذ ویزای سرمایه گذاری باشید.

با توجه به استانی که برای مهاجرت و زندگی انتخاب می کنید نیز این امتیازات متفاوت می باشد.

سرمایه گذاری در استان کبک

Quebec Business Immigration – Investor Program یا QIIP به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که بتوانند از طریق این برنامه اقامت دائم خود را در کانادا با سرمایه 1.2 میلیون دلار (به واسطه تامین اعتبار) به دست آورند.

نکته حائز اهمیت در سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا تا قبل از سال 2018، این است که متقاضیان می‌توانستند با پرداخت 350 هزار دلار کانادا به موسسات اعتباری و بررسی پرونده توسط دولت کانادا، اقامت خود را در این کشور به دست آورند.

اما در دوره جدید این برنامه که از 10 سپتامبر 2018 آغاز گردید، ابتدا سهمیه به اندازه 1900 پرونده در نظر گرفته شد که تنها 1235 درخواست از کشور چین از جمله هنگ کنگ و ماکائو می باشد.

نامزدها و کاندید ها در این برنامه باید امتیازات لازم را در شش عامل اصلی:

 1. تحصیلات
 2. زمینه های آموزشی
 3. تجربه کار مدیریتی
 4. سن
 5. مهارت زبان انگلیسی / فرانسه
 6. اقامت اقوام نزدیک در کبک

به دست آورند که حداقل نمره قبولی در آن 40 امتیاز و حداکثر نمره قبولی در این برنامه 94 امتیاز می باشد.

اما چه معیارهایی برای سرمایه گذاری در کبک نیاز است؟
 1. حداقل 18 سال سن داشته باشید
 2. حداقل 2 سال سابقه مدیریتی داشته باشید.
 3. تمکن مالی شما ارزشی معادل 2.000.000 دلار کانادا داشته باشد.
 4. در استان کبک با مبلغی معادل 1.200.000 دلار کانادا سرمایه گذاری کنید.
 5. ثابت کنید پس از ورود به خاک کانادا، میتوانید از خود و خانواده تان حمایت مالی کنید.

3- سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه‌های اخذ ویزای سرمایه گذاری برای کانادا، ثبت شرکت است.

برای تاسیس شرکت در کانادا یا باید از طریق فدرال اقدام کنید و یا در زمره فعالیت‌های استانی قرار گیرید.

دولت کانادا برای به ثبت رساندن شرکت بسیار سختگیر است پس قبل از هرگونه اقدام تمامی مدارک لازم از جمله طرح تجاری موفق را آماده کنید.

در اختیار داشتن سرمایه اولیه و همچنین طی کردن روال استاندارد فعالیت تجاری از جمله ملزومات ثبت هر نوع شرکت در کانادا می باشد که نباید از آنها غافل شد.

مهم ترین نکته ای که در این روش از مهاجرت باید بدانید این است؛ حداقل سرمایه گذاری در کشور کانادا وجود ندارد.

هزینه هایی که شما صرف به ثبت رساندن شرکت می کنید، تنها هزینه های مصرفی به حساب می آیند و شما به عنوان یک متقاضی خارجی نمی‌توانید انتظار دریافت اقامت را داشته باشید. تنها ثبت شرکت با کارآفرینی است که آن را متمایز می کند.

شما با کارآفرینی به توسعه اقتصادی کشور کمک خواهید کرد ولی با ثبت شرکت شاید صرفا کسب و کار خود را گسترش داده اید.

4- سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

شما میتوانید در تمامی ایالت های کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی برای مهاجرت اقدام نمائید. در این میان، بریتیش کلمبیا به عنوان محبوب ترین مقصد شناخته شده است.

در این روش شخص متقاضی باید 200 هزار دلار کانادا را به شرکت انتقال دهد و آن را برای انجام هزینه ها و مخارج تجاری به ثبت برساند. در اختیار داشتن پشتوانه مالی 600 دلاری نیز به دولت نشان می دهد که قصد شما کمک به اقتصاد کشور است.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

زمانی که فکر سرمایه گذاری در کانادا به ذهنتان خطور می کند، باید یک ایده نه تنها اقتصادی و مبتکرانه بلکه کاملا تمیز و همه جانبه در اختیار داشته باشید.

ایده ای که پلن ها و شرایط آن توسط دولت ، استان مورد نظر و… اعلام شده است.

هر چند دولت کانادا در تلاش است تا شرایط بسیار خوبی را برای سرمایه گذاران فراهم آورد اما همواره رعایت برخی شرایط لازم است:

 1. حداقل مبلغ 1600 هزار دلار کانادا را به عنوان سرمایه شخصی برای مهاجرت به استان کبک سرمایه گذاری کنید
 2. شما به عنوان متقاضی باید حداقل 2 سال، سهامدار یک شرکت خصوصی بوده باشید. در غیر اینصورت در اختیار داشتن حداقل 2 سال تجربه مدیریت به عنوان کارمند حقوق بگیر در یک شرکت معتبر الزامی است.
 3. باید مبلغی معادل 240 هزار دلار کانادا که تمامی هزینه های کارگزاری دولتی، و ودیعه به مدت 5.5 سال بدون دریافت سود سرمایه گذاری است را پرداخت کند.

پس از مطالعه این شرایط بسیاری از متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری برای کانادا تمایلی برای سرمایه گذاری تمامی دارایی خود ندارند و یا نمی‌توانند در یک دوره 60 روزه مبلغ 800 هزار دلار کانادا را ودیعه دهند.

از همین رو شرکت کارگزاری استان کبک، در راستای تامین مبلغ 240 هزار دلار کانادا را به متقاضی پیشنهاد می دهد.

اما با این شرط که افزایش سود و پرداخت سود به سرمایه گذار تعلق نخواهد گرفت.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای اینکه بتوانید ویزای سرمایه گذاری برای کانادا را دریافت کنید و موفق به اخذ اقامت این کشور شوید. باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. باید اطلاعات خود را در زمینه بازار استراتژیک در بخش های خاص در زمینه بازار کانادایی و آمریکای شمالی افزایش دهید.
 2. مراجعه و برقراری تماس با انجمن های خصوصی و حرفه ای از جمله بانک ها، وکلا و همچنین شرکت های حسابداری به شما کمک می کند تا انواع مختلف راه های سرمایه گذاری در این کشور را بشناسید.
 3. مشاوره ها و اطلاعات کاملی را در راستای نحوه سرمایه گذاری در کشور کانادا، چگونگی راه اندازی یک کسب و کار و موارد دیگری مانند مالیات، مقررات و برنامه های مالی و… را بدست آورید.
 4. با مشاوران در رابطه با توسعه کسب و کار و تصمیم گیری در سرمایه گذاری در کانادا مشورت کنید اقدامات لازم را صورت دهید.

مدت زمان گرفتن ویزای سرمایه گذاری کانادا

یکی از مسائل آزاردهنده در پروسه مهاجرت، عدم آگاهی از زمان به اتمام رسیدن کارهاست.

باید بدانید با توجه به ایالتی که برای اقامت انتخاب می کنید، نوع تقاضای مهاجرت و حتی میزان تکمیل بودن تقاضا این مدت متفاوت است.

از همین رو نمی‌توان زمان مشخصی را تعیین نمود.

تمامی زمان ها به صورت تخمینی می باشد.

با این حال کارشناسان ما می‌توانند اطلاعات کامل تری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند. کافیست به فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را تکمیل نمایید تا با شما تماس گرفته شود.

حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا

در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره کردیم که ویزای سرمایه گذاری برای کانادا، حداقل ندارد.

اما براساس آمار منتشر شده، کشور کانادا نسبت به سایر کشورهای حاضر در جهان از کمترین میزان هزینه سرمایه گذاری برخوردار است.

در واقع تنها با 100 تا 350 هزار دلار کانادا می‌توانید برای سرمایه گذاری اقدام کنید.

البته باید به اثبات برسانید که از دارائی مناسب جهت اقامت در این کشور برخوردارید.

ایالت مورد نظر خود را انتخاب کنید و همچنین شرایط و قوانین همان ایالت را به خوبی مطالعه کنید زیرا حداقل مبلغ سرمایه گذاری در هر ایالت متفاوت می باشد.

به عنوان مثال شما می‌توانید در ایالت منیتوبا با مبلغ 250 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری کنید. هر چقدر شهرهای دور افتاده تر را انتخاب کنید این مبلغ کاهش پیدا می کند.

بهترین و ارزانترین روش سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

به عقیده متخصصان و کارشناسان و با توجه به آمار منتشر شده، سرمایه گذاری از طریق استانی یکی از بهترین و ارزانترین روش های سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری برای کانادا است. در این روش تنها کافیست امتیازات لازم را بدست آورید.

میزان سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت خود اشتغالی چه مقدار می‌باشد؟

کسانی که برای مهاجرت خوداشتغالی Self-employed که به طور کلی یک روش مهاجرت تجاری است اقدام می کنند به دولت کانادا اعلام می کنند که پس از ورود به کانادا کار خوداشتغالی خود را ادامه خواهند داد و از این راه کمک شایانی به اقتصاد کانادا خواهند کرد.

بدیهی است که این مسأله نیاز به سرمایه گذاری دارد.

به طور کلی دو گروه از نظر اداره مهاجرت کانادا خوداشتغال محسوب می شوند: هنرمندان و ورزشکاران.

پس با توجه به اینکه در کدام گروه قرار می‌گیرید و قصد انجام چه فعالیتی را دارید، سرمایه مورد نیاز شما متفاوت خواهد بود.

این مبلغ از 100 هزار دلار کانادا تا 20000 هزار دلار کانادا متغیر است.

پس قبل از هرگونه اقدام، نوع فعالیت خود را آغاز نمائید. در اختیار داشتن یک طرح تجاری جامع و کامل و البته هدفمند می تواند کمک شایانی در این راستا به حساب آید.

آیا اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر هست؟

در ابتدای مقاله به طور کامل روش های سرمایه گذاری در کانادا را خدمت شما ارائه دادیم.

به عبارتی؛ سرمایه گذاری در کانادا تنها زمانی به اقامت دائم ختم می شود که شما از طریق کارآفرینی، سرمایه گذاری در استان کبک و یا برنامه استانی اقدام کنید.

در غیر اینصورت دولت سرمایه گذاری‌های شما را صرفا جهت توسعه کسب و کارتان می پندارد و در نتیجه اقامت دائم را در اختیار شما قرار نخواهد داد.

آیا خرید ملک و خانه از روش های سرمایه گذاری محسوب می شود؟

بله. خرید ملک و خانه تا سقف مبلغی خاص، نوعی سرمایه گذاری در کشور کانادا به حساب می آید و حتی می‌تواند ویزای سرمایه گذاری برای کانادا را برای شما به ارمغان آورد. اما باید بدانید این میزان هزینه و سرمایه گذاری، اقامت دائم این کشور را برای متقاضی به همراه ندارد.

با این حال اگر سوالی در این زمینه ذهن شما را به خود مشغول کرده، توصیه می کنیم در بخش نظرات مطرح نمایید. کارشناسان ما اطلاعات کامل تری را در اختیار شما قرار خواهند داد.

اخبار مهاجرت را در ایمیلت دریافت کن

قبل از همه خبرهای سازمان مهاجرت رو برات میفرستیم.

همچنین بخوانید.

ویزای استارتاپ

سوالات ویزای استارتاپی

چگونه می‌توانم برای برنامه ویزای استارت‌آپ واجد شرایط شوم؟ برای واجد شرایط‌شدن برای برنامه ویزای استارت‌آپ کانادا، شما باید هر چهار الزام واجد شرایط‌ شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسالی‌تان دریافت شد.

حداکثر در 24 ساعت آینده نتیجه را برای شما ایمیل خواهیم نمود.