چگونه یک غیرکانادایی می تواند در کانادا کسب و کار راه اندازی کند؟

راه اندازی کسب و کار در کانادا

اگر بیزینس مناسب و پایدار خود را دارید و دوست دارید در کانادا بیزینسی راه اندازی کنید یا اینکه دوست دارید در کانادا شرکت جدیدی را ثبت نمایید در ادامه این مطلب درباره جزییات راه اندازی کسب و کار در کانادا توسط افراد غیرکانادایی صحبت خواهیم نمود.

اگر نیاز به راهنمایی درباره امکان مهاجرت به کانادا داری با تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا، اریک ساعی مشاور مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا، شرایط شما را بررسی و نتیجه را برای شما ارسال می نماید.

توسعه بیزینس در کانادا

اگر بیزینس شما از قبل به پایداری و ثبات رسیده باشد کار ساده می‌شود. هر استان کانادا شرایط و هزینه‌های مربوط به خود را دارد.

به عنوان مثال ، اگر یک فرد هندی که شرکتی در هند دارد بخواهد بیزینسی را در استان انتاریو راه انداز کند، باید بیزینس خودش را به عنوان یک شرکت خارج از استان در آن استان ثبت نماید.

برای این شرکت خارج از استان باید یک نماینده با حداقل سن 18 سال که در استان آنتاریو ساکن هست یا اینکه شرکتی که در این استان به ثبت رسیده است، داشته باشید.

توجه داشته باشید که آنتاریو را به عنوان مثال در اینجا ذکر کردیم، اما استان‌های دیگر کانادا هم الزاماتی مشابه دارند.

برای راه اندازی بیزینس در کانادا ، باید با مرکز ثبت استان مدنظر تماس بگیرید و مراحلی که لازم هست را طی کنید. اگر هم بیزینس شما قرار است در بیشتر از یک استان فعالیت داشته باشد باید به طور جداگانه در هر استان کارهای ثبت را انجام دهید.

روند خلاصه راه اندازی بیزینس برای افرادی که قبلا در کشور خودشان بیزینسی داشتند را گفتیم. حالا برای افرادی که در کشور خودشان هم بیزینس پایدار و ثابتی نداشتند چندین روش برای راه اندازی کسب و کار جدید وجود دارد که در ادامه بررسی خواهیم نمود.

شروع بیزینس با مهاجرت به کانادا

اگر می خواهید در کانادا زندگی کنید ، می توانید به عنوان کارآفرین به کانادا مهاجرت کنید. این تنها راهی است که شما قادر خواهید بود هم در کانادا شغلی راه اندازی کنید و هم در آنجا زندگی کنید.

وقتی اطلاعات مربوط به مهاجرت به کانادا را از طریق Citizenship and Immigration Canada بررسی می کنید ، متوجه می شوید که دو نوع برنامه مهاجرت بیزینسی وجود دارد: برنامه ویزای استارتاپی و برنامه خوداشتغالی.

همانگونه که در راهنمای ویزای استارتاپی هم گفتیم، شرایط این ویزا به این شرح هست:

  1. باید کسب و کار واجد شرایط داشته باشید.
  2. دارای نامه حمایت از سازمان‌های تعیین شده باشید. (venture capital groups, angel investors, business incubators )
  3. الزامات زبان انگلیسی یا فرانسوی را برآورده نمایید.
  4. تا قبل از اینکه بیزینس‌تان به درآمدزایی برسد پول کافی برای زندگی در کانادا داشته باشید.

برای ویزای خوداشتغالی هم مربوط به افراد ورزشکار و هنرمند می‌شود که باید بتوانند به زندگی فرهنگی و ورزشی مردم کانادا کمک نمایند.

از دیگر شرایطی که می‌توانید با ویزای خوداشتغالی به کانادا مهاجرت کنید، سن ، تحصیلات و میزان آشنایی شما با زبان انگلیسی یا فرانسوی می‌باشید.

راه‌اندازی بیزینس در کانادا بدون زندگی در آن

اگر کانادایی نیستید یا اینکه اقامت دائم ندارید و قصد مهاجرت را هم ندارید، باز هم می‌توانید شرکت خود را در کانادا تاسیس کنید.

نکته مهمی که در ابتدا باید بگویم این هست که هر استان قوانین خاص خودش را دارد.

قوانین مربوط به اینکه چه کسی می تواند و چه کسی نمی تواند انواع خاصی از بیزینس‌ها را راه اندازی کند ، توسط استان های جداگانه کانادا تعیین می‌شود و از استانی به استانی دیگر متفاوت است.

برای مثال ، استان بریتیش کلمبیا (B.C.) دارای انعطاف پذیرترین قوانین در مورد بیزینس‌های غیر مقیم است.

در آن استان ، هر کسی می‌تواند یک شرکت انحصاری ، مشارکت یا شرکتی را شروع کند ، خواه شهروند کانادا باشد یا نه.

برای شروع کار در B.C به این موارد نیاز دارید:

  • آدرس فیزیکی داشته باشید.
  • اجازه کار از سازمان مهاجرت داشته باشید.
  • پرونده سرمایه گذاری در کانادا را برای بررسی ارسال کنید.
  • آماده راه اندازی بیزینس کوچک خودتان شوید.

این قوانین و دستورالعمل ها مربوط به این استان خاص بود، اگر می‌خواهید در استان دیگری این کار را انجام دهید باید دستورالعمل‌های آن را بررسی و اجرا نمایید.

اگر استانی اجازه فعالیت به افراد غیرکانادایی ندهد، احتمالا باید شرکتی با حضور شهروند کانادایی یا فردی که اقامت دائم دارد ثبت نمایید.

زمانی که قصد دارید شرکتی در کانادا تاسیس کنید و آن شرکت هم مشارکتی هست، باید مشارکت افراد را در استانی که قرار هست بیزینس شروع شود، ثبت نمایید.

با ثبت استانی که می خواهید در آن بیزینس اجرا کنید تماس بگیرید و مراحل لازم را از آنها دریافت کنید.

نکته دیگری هم که وجود دارد آیا این شرکت شما قرار است به صورت فدرال فعالیت داشته باشد یا استانی؟

این مورد هم باید در ابتدای کار تصمیم بگیرید.

منبع : the balance small business

اخبار مهاجرت را در ایمیلت دریافت کن

قبل از همه خبرهای سازمان مهاجرت رو برات میفرستیم.

همچنین بخوانید.

ویزای استارتاپ

سوالات ویزای استارتاپی

چگونه می‌توانم برای برنامه ویزای استارت‌آپ واجد شرایط شوم؟ برای واجد شرایط‌شدن برای برنامه ویزای استارت‌آپ کانادا، شما باید هر چهار الزام واجد شرایط‌ شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسالی‌تان دریافت شد.

حداکثر در 24 ساعت آینده نتیجه را برای شما ایمیل خواهیم نمود.