ویزای اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید؛ چرا کانادا محبوب ترین کشوری‌ است که ایرانیان به آن مهاجرت می کنند؟

البته در همین ابتدا باید بگوییم، کانادا در میان تمام جهان به عنوان بهترین و محبوب ترین کشور برای مهاجرت شناخته می شود.

در واقع روش های مختلفی که دولت این کشور برای جذب مهاجر تعیین کرده، منجر شده تا افراد زیادی علاقمند به زندگی در آن شوند.

یکی از بهترین این روش ها، جذب نیروی متخصص بازار کار است. این نوع از ویزای کار که ویزایی ویژه بوده، تحت عنوان اکسپرس اینتری شناخته می شود.

زمانی که موفق به اخذ این نوع از ویزا شوید، میتوانید اطمینان داشته باشید که پس از گذشت مدتی، اقامت دائم این کشور را بدست خواهید آورد.

سیستم ارائه ویزای اکسپرس اینتری کانادا به امتیازبندی است.

یعنی شما به عنوان متقاضی مهاجرت به کانادا زمانی که امتیازهای لازم را بدست آورید، شرایط ویژه ای خواهید داشت و میتوانید در این رقابت ورود کنید.

مطمئنا این سوال در ذهنتان شکل گرفته؛ اکسپرس اینتری چگونه محاسبه می شود؟

این امکان وجود دارد که هر ساله نحوه محاسبه این امتیازات دستخوش تغییر شود، از همین رو ما در این مقاله به آخرین تغییرات اعمال شده در محاسبه امتیازات در سال 2020 می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

سیستم اکسپرس اینتری را بیشتر بشناسید

قبل از اینکه به سراغ چگونگی امتیازبندی سیستم اکسپرس اینتری برویم، بیایید کمی این سیستم را بیشتر بشناسید.

اکسپرس اینتری نوعی سیستم مهاجرتی به کشور کانادا است.

این سیستم به شما این امکان را می دهد تا از طریق 4 برنامه مختلف تجربه کانادایی، نیروی متخصص فدرال، نیروی کار ماهر و برنامه های مهاجرت استانی، اقدامات لازم برای شروع یک زندگی جدید در این کشور را فراهم آورید.

این سیستم چگونه متقاضیان را گزینش می کند؟

متقاضی اخذ ویزای اکسپرس اینتری کانادا نه تنها باید از رزومه کاری موفقی برخوردار باشد بلکه باید به میزان مناسبی نسبت به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشد، وضعیت تاهل خود را مشخص نماید، مدارک بین المللی کسب شده خود را ارائه دهد و همچنین یک پیشنهاد شغلی مناسبی در کانادا دریافت کرده باشد.

پس از ارائه این رزومه به سازمان مهاجرتی کانادا، امتیازدهی آغاز خواهد شد و متقاضی در لیست انتظار قرار میگیرد.

پس از آن در بازه های زمانی مشخص، افرادی که از امتیاز بالاتری برخوردارند، از لیست خارج شده و برای دریافت ویزای کانادا دعوت خواهند شد.

در این سیستم، آن دسته از متقاضیانی که واجد شرایط می باشند، یک پروفایل شخصی را به وجود می آورند.

امتیاز بندی می شوند و پس از بررسی و محاسبات امتیازات، در صورت رسیدن به حد نصاب امتیاز لازم، اقامت دائم کشور کانادا در کوتاهترین زمان ممکن به آنها تعلق می‌گیرد.

امتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا

سیستم اکسپرس اینتری کانادا چندین سال است که از طریق امتیازبندی سعی در جذب نیروی متخصص و متقاضیان مهاجرت را دارد. از همین رو از سال 2015 روندی را اتخاذ نمود که در آن متقاضیان تنها با اخذ 67 امتیاز از 100 امتیاز قبولی، مورد پذیرش قرار می‌گرفتند.

در حال حاضر جمع کلی امتیازات این سیستم به 1200 رسیده است. از این میزان امتیاز، 600 مقدار از آن، به معیارهای فردی متقاضی و همراهان او ارتباط دارد و 600 امتیاز دیگر به دعوتنامه استانی ( در صورت وجود ) مرتبط است.

البته متقاضیانی که حداقل 438 امتیاز را از 1200 امتیاز کسب کنند، در گروه واجدین شرایط کاندیدای دریافت ویزای اکسپرس اینتری کانادا قرار می‌گیرند. که می‌توانند با انتخاب برنامه مهاجرتی مورد نظر، برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا 2020

محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کشور کانادا در سال 2020 به شرح زیر می باشد:

امتیازبندی اکسپرس اینتری از طریق مهاجرت تحصیلی

جهت دریافت ویزای اکسپرس اینتری لازم است تا متقاضیان مدارک تحصیلی خود را ضمن بدست آوردن امتیاز لازم، به سازمان های معتبری همچون سازمان WES کانادا ارسال نمایند.

که بر این اساس افراد بر حسب مدرک تحصیلی خود می تواند امتیازات زیر را کسب کند. (۱۵۰ حداکثر امتیاز کسب شده در این قسمت می باشد.):

 1. اگر دکترا داشته باشید، 150 امتیاز را به طور کامل دریافت خواهید کرد.
 2. فوق لیسانس یا تخصص 135 امتیاز
 3. در اختیار داشتن 2 مدرک که یکی از آنها حداقل 3 ساله باشد، 128 امتیاز
 4. لیسانس یا مدرک 3 ساله فنی حرفه ای دانشگاه، 120 امتیاز.
 5. مدرک 2ساله فنی حرفه ای دانشگاه، 98 امتیاز
 6. مدرک 1 ساله فنی حرفه ای دانشگاه 90 امتیاز
 7. دیپلم 30 امتیاز
 8. زیر دیپلم هیچ امتیازی ندارد.

دقت داشته باشید این امتیازات برای افراد مجرد متقاضی ویزای اکسپرس اینتری کانادا می باشد. در صورتی که متاهل باشید، این امتیازات متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات از امتیازات متاهلین، توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان ما می توانند اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

امتیازبندی اکسپرس اینترنتی از طریق مدرک زبان

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، مطمئنا می دانید دو زبان فرانسوی و انگلیسی، زبان‌های رسمی این کشور هستند. متقاضیانی که بتوانند در 4 مهارت، خواندن، نوشتن، گفتار و شنیدار به حداکثر امتیاز یعنی 34 دست پیدا کنند، شانس بیشتری برای اخذ ویزا دارند.

 1. سطح 10 یا بیشتر، 34 امتیاز.
 2. سطح نه، 31 امتیاز
 3. سطح هشت، 23 امتیاز
 4. سطح هفت، 17 امتیاز
 5. سطح شش، 9 امتیاز
 6. سطح چهار یا پنج؛ 6 امتیاز
 7. سطح 3 یا کمتر، هیچ امتیازی را برای متقاضی به همراه ندارد.

نکته قابل توجه اینجاست؛ اگر به هر دو زبان تسلط داشته باشید، از زبان دوم نیز، 6 امتیاز دیگر کسب خواهید کرد. ( البته ارائه مدارک دال بر اینکه به سطح بالایی از زبان دوم آشنایی دارید، الزامی است. )

امتیازبندی اکسپرس اینتری از طریق سابقه کار

سابقه کار یکی از مهم ترین موارد در امتیازبندی اخذ ویزای اکسپرس اینتری کانادا می باشد.

در این امتیازبندی متقاضیان قادر به کسب حداکثر 80 امتیاز خواهند بود.

اگر سابقه کاری شما به صورت پاره وقت هم به ثبت رسیده، نیازی نیست نگران باشید زیرا کشور کانادا تمامی سوابق کاری افراد اعم از پاره وقت و تمام وقت را در صورت دریافت نامه از محل کار قبول کرده و محاسبه می‌نماید.

همچنین این سابقه کار باید در یکی از ناک های شغلی (Noc 0,A,B) موجود در لیست دسته بندی شغل های کشور کانادا باشد.

اما امتیازات به چه صورت است؟

 1. پنج سال به بالا، 80 امتیاز
 2. چهار سال، 72 امتیاز
 3. سه سال، 64 امتیاز
 4. دو سال، 53 امتیاز
 5. یک سال، 40 امتیاز
 6. کمتر از یک سال، هیچ امتیازی به متقاضی تعلق نمیگیرد.

امتیازبندی اکسپرس اینتری از طریق سن

از طریق سیستم اکسپرس اینتری متقاضیان می توانند از طریق سن خود حداکثر ۱۱۰ امتیاز را کسب کنند؛ که بر اساس سن افراد، امتیاز بصورت زیر تعلق می گیرد:

 1. زیر 17 سال، هیچ امتیازی به افراد تعلق نمیگیرد.
 2. 18 سال، 99 امتیاز
 3. 20 الی 29 سال، 110 امتیاز
 4. 30 سال ، 105 امتیاز
 5. 31 سال، 99 امتیاز
 6. 32 سال، 94 امتیاز

امتیازبندی اکسپرس اینتری از طریق پیشنهاد کاری

از دیگر روش های کسب امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری، داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی می باشد که متقاضیان ویزای کار کانادا از این طریق می توانند امتیاز کسب کنند.

پیشنهاد مشاغل مدیریتی از سوی کارفرمایان کانادایی برای متقاضیان امتیاز ۲۰۰ و دیگر مشاغل، امتیاز ۵۰ را در برمی گیرد.

برای محاسبه آنلاین ویزای اکسپرس اینتری کانادا میتوانید به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان ما می‌توانند میانگین امتیاز شما را بدست آورده، و راهنمایی‌های دقیقی از چگونگی انجام ادامه روند در اختیارتان قرار دهند.

سایت اکسپرس اینتری کانادا

وقتی صحبت از اخذ ویزای اکسپرس اینتری کانادا به میان می آید، یکی از مهم ترین سوالات این است که سایت این برنامه کدام است؟ چگونه میتوان عملیات را شروع کرد؟
باید بگوییم برای ورود به اکسپرس اینتری 2020 کشور کانادا باید به صورت زیر عمل کنید:

باید یک در سیستم موجود پروفایل ایجاد کنید.

مدرک زبان خود را ارائه دهید. ( تمامی داوطلبان ویزای اکسپرس اینتری کانادا باید تسلط خود به زبان انگلیسی یا فرانسوی را از طریق مدرک به اثبات برسانند. در اختیار داشتن آیلتس حداقل 6 و مدرک TEF برای زبان فرانسوی الزامی است.)

مدرک تحصیلی آنها اعتبارسنجی شود. این مرحله صرفا ارزیابی آموزشی غیرکانادایی یا استانداردهای کانادایی است.

نکته مورد بحث اینجاست؛ آموزش ها برای نیروی کار ماهر فدرال، یک الزام می باشد. با این حال توصیه می شود کاندیداهای برنامه های دیگر نیز شرکت کنند زیرا آموزش مولفه مهمی از نمره CRS می باشد.

پاسپورت تان اعتبار داشته باشد. پاسپورت شما باید معتبر باشد. در موارد بسیار نادر این اتفاق رخ می دهد که شخصی جایگزین ممکن است در صورت عدم امکان گرفتن گذرنامه پذیرفته شود.

درخواست با همسر. اگر برای همسر یا شریک زندگی تان نیز درخواست می کنید، باید بخواهید که اعتبار خود را قبل از موعد مقایسه کنید. یک نفر باید به عنوان متقاضی اصلی شناخته شود و ویزا براساس اعتبار وی صادر خواهد شد.

مدارک لازم برای اکسپرس اینتری کانادا

بسته به اشخاص این مدارک متفاوت می باشد.

تجربیات افرادی که از این طریق مهاجرت کردند.

مطمئنا اگر بخواهیم تجربیات افرادی را که از طریق اخذ ویزای اکسپرس اینتری اقدام کرده اند بدانیم، با تجربیات متفاوتی روبرو خواهیم شد.

برخی بر این عقیده اند در زمان اقدام شان برای ویزای اکسپرس اینتری، مخاطبان بسیار زیادی ثبت نام کرده اند. در نتیجه دولت کانادا برجسته ترین افراد را برگزیده است.

به عنوان مثال بالاترین امتیازی که یک شخص در زمان میتواند اخذ کند، ایده آل ترین سن، بهترین تحصیلات و برجسته ترین افراد در زمینه سابقه کاری می باشد.

شاید بهتر باشد قبل از هرگونه اقدام با برخی از افراد ساکن در کانادا که از طریق این برنامه اقامت دائم این کشور را بدست آورده اند، صحبت کنید. مطمئنا آنها میتوانند ذهن شما را نسبت به آن چیزی که پیش رو دارید، باز کنند .

سوالات متداول اکسپرس اینتری
در ادامه قصد داریم برخی از متداول ترین سوالاتی که در رابطه با اکسپرس اینتری مطرح می شود را بازگو کنیم. شاید بتوانید پاسخ سوالی را که ذهنتان را مشغول کرده، بیابید.

منظور از مجموعه اکسپرس اینتری چیست؟

منظور از مجموعه، همان پایگاهی است که تمامی داده های همه نامزدهای مجاز در آن وجود دارد. درواقع اطلاعات کسانی که در سیستم مدیریت تشکیل پرونده اکسپرس اینتری مورد پذیرش قرار گرفته اند.

ارسال درخواست اکسپرس اینتری چقدر زمان میبرد؟

نمیتوان زمان مشخصی را برای دریافت دعوت نامه درخواست مشخص نمود. این دعوتنامه از طریق نمره و زمان انتخاب نمره شما مشخص خواهد شد. این سیستم سابقه داشته که برخی متقاضیان را تنها پس از 2 روز مورد پذیرش قرار داده و برخی دیگر را حتی 12 ماه به انتظار نشانده است. اگر نمره یا همان امتیازتان پایین باشد، حتی نمیتوان تضمینی برای پذیرش ارائه داد.

قرعه کشی هر چند مدت یکبار صورت میگیرد؟

دولت کانادا هیچ چارچوب زمانی معینی برای انجام قرعه کشی مشخص نکرده است. اما به طور میانگین هر دو هفته یکبار صورت خواهد گرفت.

برنامه های مهاجرتی ورود به اکسپرس اینتری کانادا کدام است؟

این برنامه ها عبارتند از: برنامه فدرال اسکیل ورکر، برنامه اسکیل تجاری فدرال، برنامه تجربه کار کانادایی

آیا تابعیت کانادا امکانپذیر است؟

در صورتی که شرایط دریافت اکسپرس اینتری را داشته باشید، و امتیازات لازم را جمع کنید. و از طریق ویزای اکسپرس اینتری کانادا به اقامت در این کشور بپردازید. پس از گذشت 3 سال از 5 سال زندگی و کار در کانادا میتوانید برای اخذ اقامت دائم درخواست داده و اقدامات اولیه را آغاز کنید.

اخبار مهاجرت را در ایمیلت دریافت کن

قبل از همه خبرهای سازمان مهاجرت رو برات میفرستیم.

همچنین بخوانید.

ویزای استارتاپ

سوالات ویزای استارتاپی

چگونه می‌توانم برای برنامه ویزای استارت‌آپ واجد شرایط شوم؟ برای واجد شرایط‌شدن برای برنامه ویزای استارت‌آپ کانادا، شما باید هر چهار الزام واجد شرایط‌ شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسالی‌تان دریافت شد.

حداکثر در 24 ساعت آینده نتیجه را برای شما ایمیل خواهیم نمود.