انکوباتورهای ویزای استارتاپ کانادا: آنچه باید بدانید.

برخلاف بسیاری از کشورها، کانادا برای اتباع خارجی که در برنامه ویزای استارتاپ اش پذیرفته می شوند، اقامت دائمی فوری ارائه می دهد.

فرم ارزیابی رایگان امکان مهاجرت به کانادا را تکمیل نمایید تا امکان مهاجرت استارتاپی شما هم مورد بررسی قرار گیرد.

پس دریافت ویزا استارتاپ مسیری عالی‌ست برای مهاجرت کارآفرینان بالقوه یا بالفعلی که می خواهند به غنی سازی اکوسیستم اقتصادی کانادا با انجام پروژه ای ابتکاری اقدام ورزند. 

یکی از راه های دریافت ویزای استارتاپ استفاده از انکوباتورهای کسب وکار است. در این مقاله، همه مواردی را که باید در مورد این روش بدانید بررسی می کنیم.

انکوباتور چیست؟

انکوباتور کسب و کار، سازمانی است که هدف آن سرعت بخشیدن به رشد یک استارتاپ یا شرکت در مراحل اولیه فعالیت اش است.

انکوباتورها معمولاً خدمات مفیدی مانند فضای اداری ، راهنمایی، آموزش مدیریت ارائه می دهند  و حتی فرصت‌هایی برای دریافت منابع مالی فراهم می کنند.

اگر در یک انکوباتور تجاری پذیرفته شوید، بدین معنی است که آنها به مفهوم کسب وکار شما اعتقاد دارند و می‌خواهند به شما کمک کنند که با سریع ترین روش ممکن به موفقیت برسید.

یک انکوباتور چه نقشی در روند درخواست بازی می‌کند؟

یکی از عمده ترین نگرانی های دولت کانادا در مورد متقاضیان ویزای استارتاپ این است که آیا تجارت آنها در درازمدت ماندگار است یا خیر. پذیرفته شدن دریک برنامه انکوباتور روشی عالی برای اثبات واجد شرایط بودن ایده شما به باور یک سازمان است. هرچند که  مزیت اصلی استفاده از روش انکوباتور مربوط به سرمایه گذاری است.

بر روی کاغذ، جدای از مسئله انکوباتورکسب و کار، حتی اگر از طرف یک گروه سرمایه گذارخصوصی یا صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر پشتیبانی صورت گیرد،  باز هم می توان برای این ویزا درخواست داد. برای هر دو گزینه ، ضروری است که برای تایید درخواست تان،  حداقل مبلغی در استارت آپ شما سرمایه گذاری شود. 

سرمایه گذاران خصوصی باید حداقل 75،000 دلار متعهد شوند و صندوق های سرمایه گذاری ریسک پذیر می‌بایست 200،000 $ سرمایه گذاری کنند.

اما  اگر یکی از اتباع خارجی از طریق انکوباتور برای ویزای استارتاپ کانادا اقدام کند، لازم به پرداخت  هیچ دلار و هزینه ای نیست، فقط کافیست انکوباتور مورد نظر پذیرش متقاضی را در برنامه تسریع گر خود تایید کند و این مرحله پایان می یابد.

شاخص های اعتبارسنجی انکوباتور

 اتباع خارجی که تمایل به راه اندازی مشاغل در کانادا دارند،  نمی توانند پیشنهاد خود را به هر انکوباتوری ارائه دهند: بلکه می بایست موردی را انتخاب کنند که از نظر دولت کانادا معتبر باشد. در حال حاضر ، 30 انکوباتور تجاری “طراحی شده” وجود دارد که برای افراد امیدوار به کسب ویزای استارتاپ تأیید شده اند. برای بدست آوردن اعتبار، یک انکوباتور تجاری می بایست عضو سازمان ملی سرمایه گذاری خصوصی (NACO) باشد و توسط آنها پیشنهاد شود.

لیست انکوباتورهای کسب و کار را ببینید:

چگونه از طریق یک انکوباتور درخواست دهیم:

اگر درخواست از طریق یک انکوبارتور گزینه خوبی برای  روند سفر مهاجرتی شما محسوب می شود، نحوه درخواست برای ویزای استارتاپ کانادا از طریق انکوباتور در اینجا آورده شده است.

1- بینید کدام انکوباتور برایتان مناسب‌تراست.

 برخی از برنامه‌ها پشتیبانی خاص صنعتی را ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر به شما مکانی خاص  ارائه می دهند.  هر برنامه شاخص های پذیرش متفاوتی دارد.

برخی تنها استارتاپ هایی را می پذیرند که شامل یک ایده تجاری هستند، در حالی که برای برخی دیگر باید کسب وکاری را معرفی کنید که پیش تر  نیز سودآوری داشته باشد.  وجه مشترک  بین همه آنها این است که معمولا بسیار رقابتی عمل می کنند.

شما می خواهید از یک یا چند انکوباتور استفاده  کنید که به نظر می رسد مناسب پیشنهاد تجاری شما باشد، پس تحقیقات عمیق در این مرحله بسیار مهم است.  اریک ساعی  می تواند به شما در تماس با چند انکوباتور یاری دهد. با ما در تماس باشید تا بتوانیم به شما کمک کنیم.

2- پذیرفته شوید

هنگامی که در یک برنامه انکوباتور کسب و کار پذیرفته شوید، به احتمال زیاد ویزای کانادایی به شما تعلق می‌گیرد. در این مرحله ، دولت (و نماینده قانونی شما) شروع به انجام فرآیندهای اداری می کنند. در زمان نوشتن این مقاله، زمان رسیدگی به این نوع ویزا بین 12 تا 16 ماه است. 

3- رسیدن به کانادا

اگر قبلاً در کانادا هستید ، باید  مصاحبه کوتاهی با یک افسر مهاجرت ترتیب دهید تا  با مراجعه به مدارک شما،  آدرستان را تایید کند و تصدیق کند که واجد تمام معیارهای لازم هستید. 

اگر پس از پذیرش به کانادا پرواز کنید، فرآیند مشابهی با حضور افسر آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) در هنگام ورود شما انجام می شود.

همچنین ممکن است اتباع خارجی واجد شرایط جواز کار موقت باشند که به آنها اجازه فعالیت در زمان رسیدگی به درخواستشان را  نیز می دهد.

اما به خاطر داشته باشید که اگر قصد مهاجرت به طور خاص به کبک را دارید ، باید درخواست خود را  فقط از طریق برنامه کارآفرینی مهاجرت کبک اجرا کنید.

یک مشاوره کوچک حرفه ای، راه درازی را برایتان طی می کند.

وقتی می خواهید به یک کشور جدید مهاجرت کنید، هیچ چیز جای یک راهنمای حرفه ای  را نمی گیرد. اریک ساعی می تواند شما را در تمام مراحل درخواست راهنمایی کنند، تا مطمئن شوید مدارک‌تان دقیق و کامل است، مشاوره های ظریفی همراه با دهها  سال تجربه شان را  ارائه دهند. با ما تماس بگیرید و بیشتر درمورد خودتان بگویید.

انکوباتور چیست؟

انکوباتور بیزینس، سازمانی هست که هدف آن سرعت بخشیدن به رشد یک استارتاپ یا شرکت در مراحل اولیه فعالیت‌اش است.

اخبار مهاجرت را در ایمیلت دریافت کن

قبل از همه خبرهای سازمان مهاجرت رو برات میفرستیم.

همچنین بخوانید.

ویزای استارتاپ

سوالات ویزای استارتاپی

چگونه می‌توانم برای برنامه ویزای استارت‌آپ واجد شرایط شوم؟ برای واجد شرایط‌شدن برای برنامه ویزای استارت‌آپ کانادا، شما باید هر چهار الزام واجد شرایط‌ شدن

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ارسالی‌تان دریافت شد.

حداکثر در 24 ساعت آینده نتیجه را برای شما ایمیل خواهیم نمود.